Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

vendypVIP

Silvestrovská industriální cesta Vojtěšskou hutí I.

34 fotek 31.12.2015 - zobrazení 228 komentářů
Už delší čas jsem měla v plánu navštívit tento areál.Sama bych nenašla odvahu potkat se tam se sběrači kovů .Domluvily jsme se s kamarádkou a využily jejich silvestrovské nepřítomnosti.Den se vydařil a počasí přálo :)
Histori průmyslové zóny na severovýchodě Kladna čítá více než 150 let.Je tu Vojtěšská huť (Koněv) a Poldina huť.
V Nučicích byla objevena ložiska koksovatelného uhlí, což zapříčinilo vznik železáren ,zásoby však nebyly velké, což v budoucnu způsobilo nutnost dovozu uhlí z jiných lokalit . Výstavba Vojtěšské huti byla zahájena roku 1854. Provoz železárny se ještě dále rozšířil o strojírnu a mostárnu. Koncem 19. století se železárny staly největší na českém území. Po 2. světové válce byla huť znárodněna ,proto název Koněv a byla začleněna do národního podniku Spojené ocelárny se sídlem v Kladně - SONP. V roce 1975 byla výroba zastavena.Poldina huť byla založena v roce 1889 v těsném sousedství Vojtěšské huti a specializovala se na výrobu vysoce kvalitních ušlechtilých ocelí. Byla taktéž znárodněna a stala se také součástí SONP.
Vojtěšská huť je dnes rozprodaná firmám,které zde fungují , ale z vetší části rozpadlá,plná odpadků a mizejícího železa.Dominantou je "Svatá trojice"- tři věže vápenných pecí .
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron